Главная | Регистрация | Вход | RSSПонедельник, 05.12.2016, 21:40

Учителя Алматы

Меню сайта
Категории раздела
Биология [28]
ИЗО [12]
Профессиональное обучение [6]
Внеклассное чтение [16]
География [22]
Духовные ценности [10]
Если хочешь быть здоров [47]
Информатика [58]
История [48]
Иностранный язык [99]
Книжная полка [49]
Компьютер-бум [10]
Казахский язык и литература [181]
Математика [85]
Мир науки [11]
Моя Родина - Казахстан [42]
Музыка [97]
Начальная школа [399]
Общество семи муз [12]
Психологический клуб [11]
Русский язык и литература [129]
Родительское собрание [11]
Творческая личность [20]
Технология [21]
Физика [20]
Химия [31]
Экологическое воспитание [13]
Самопознание [35]
Наш опрос
Считаете ли вы результаты ЕНТ справедливыми?
Всего ответов: 1521
Статистика

Онлайн всего: 23
Гостей: 23
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мастерская учителя » Казахский язык и литература

Жыр алыбы Жамбыл . Ашық сабақ 8 сынып қазаө әдебиеті
Хакімжанова Жаңыл Әзірханқызы
қазақ тілі мен әдебиет мұғалімі
Қостанай қаласы №2 орта мектебі
Қазақ әдебиеті.8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Жыр алыбы-Жамбыл.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:оқушыларға дана ұлы ақын Жамбыл өмірі,шығармашылығы туралы тереңірек мағлумат беру,ақын аудармасының ерекшелігін көрсету.Оқушылардың поэзияға,қазақ әдебиетіне деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: шығармаға жан-жақты талдау жасау арқылы оқушылардың сөздік қорын байыту,дамыту.
Дамытушылық:көркем мәтінмен жұмыс істей білуге дағдыландыру,оқып-түйгендерін айтқызу,топпен жұмыс істеуге баулу.
Сабақтың түрі:аралас(қайталау,жаңа сабақ).
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,ізденушілік.
Сабақтың көрнекілігі:Жамбыл портреті,интерактивтік тақта,слайдтар,оқулықтар.
Сабақтың барысы.
I. Ұйымдастыру кезеңі:оқушыларымен сәлемдесу,оларды тү гелдеу.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
Слайд 1 (кластер бойынша)
Cлайд 2. Өзіңді тексер.
III Жаңа тақырып.
1.Оқулық,64 бет. Дәптерге жазу: көңіл айту.
а.63 бет. «Жалғызбын деп жүрмесін».
ә.Дәптерге өлеңнің такырыбын жазу.
б.Өлеңді оқушы оқып береді
в.Өлеңді аудару,түсіндіру.
г.Сұрақтарға жауп беру.
-Бұл өлеңді нақыл сөз деуге бола ма?
-Неліктен?
-Жамбыл бұл өленде кім болып тұр?(әке,аға,дос,ұстаз)
д.Өлеңнің мақсатын кім айтып береді?
-Нар көтерген ауырға
Арқасын тоссын жасымай!(оны дәптерге жазу)
2. Оқулықтың 66 беті.Лирикалық кейіпкер туралы жазу.
а.Оқушыларды топқа бөлу (5топ).
ә.Құрманғазы «Ақмаңдай» күй аясында мұгалім «Кәмшат қыз» өлеңін оқиды.
б.Дәптерге «Кәмшат қыз» деп тақырыбын жазу
б. Слайд-шоу қыз бен жігіттің суреттері
в. Слайд 4. Топтарға нұсқау
-Үзіндіні оқып аудару.
-Сұрақтарға жауап беру.
-Көркемдік әдістері.
г.Топтардағы жұмыс .
д. Топтарды тексеру.
- 1-ші топ. Кәмшат туралы.(кермиық-теңеу,алтайы түлкі)
- 2-ші топ. Жігіт туралы (ақ шортан,қармақ-олицетворение)
- 3-ші топ. Өмір,табиғат туралы.(қу қызыл тіл)
- 4-ші топ. Кәмшат туралы (жоқ)
- 5-ші топ.Жұбайы туралы (қарау,тарыншақ)
Жігіт туралы.
е. Сұрақтарға жауап беру.
- Өлнңде неше кейіпкер бар?
- Сендерге қай кейіпкер ұнады: Кәмшат па? Жігіт пе?
Өлеңнің мақсаты: «Ажары бет пен іштің бірдей емес»(оны дәптерге жазу)
- Ал енді Жамбыл кім болып тұр? (ғашық болған жігіт)
-Салыстырайық:аға,әке,ұстаз және жігіт,қыран.
Слайд 5 . Жамбылды Жыр алыбы деуге бола ма?
Сабақ мақсатына жеттік пе?
IV Сабақтың қорытындысы. Слайд 6.
Бес жолдық өлең.
Жамбыл.
_________ _________.
_________ _________ _________.
_________ _________ _________ __________.
_________.
V. Үй тапсырмасы: 64-65 бет.Үзіндіні жаттау.
Категория: Казахский язык и литература | Добавил: методика (19.12.2012) | Автор: Мухаметкали E
Просмотров: 3791 | Рейтинг: 2.3/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz


  • Copyright "Школа" Интернет-портал "Детство-kz"© 2016
    Сайт управляется системой uCoz