Главная | Регистрация | Вход | RSSПятница, 09.12.2016, 12:48

Учителя Алматы

Меню сайта
Категории раздела
Биология [28]
ИЗО [12]
Профессиональное обучение [6]
Внеклассное чтение [16]
География [22]
Духовные ценности [10]
Если хочешь быть здоров [48]
Информатика [58]
История [49]
Иностранный язык [99]
Книжная полка [49]
Компьютер-бум [10]
Казахский язык и литература [182]
Математика [85]
Мир науки [11]
Моя Родина - Казахстан [42]
Музыка [97]
Начальная школа [399]
Общество семи муз [12]
Психологический клуб [11]
Русский язык и литература [132]
Родительское собрание [11]
Творческая личность [20]
Технология [21]
Физика [20]
Химия [31]
Экологическое воспитание [13]
Самопознание [35]
Наш опрос
Считаете ли вы результаты ЕНТ справедливыми?
Всего ответов: 1522
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мастерская учителя » Казахский язык и литература

Мұхитаалда
Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастырып, сөздік қор жинау барысын бақылау.
Дамытушылық: аталған тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөздік қорын байыту.
Тәрбиелік: оқушыларды сапалы білім алуға баулу және шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу.
Жабдықтау: сюжетті суреттер
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, мәтінмен жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу. - Сыныпты түгендеу.
ІІ. Тіл дамыту кезеңі. Сұрақ – жауап:

- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Қыс айлары қандай?
- Қазір қандай ай?
- Бүгін нешесі?
- Бүгін ауа райы қандай?
- Ауаның температурасы қандай?

ІІІ. Өткенді қайталау.
- Қыс туралы әңгіме. Өзі туралы әңгімені айту.
ІУ. Үй жұмысын тексеру.
- Дыбыстық талдау, тәуелдік жалғау ережелерді тексеру.
- Тақтада жұмыс.
У. Жаңа сабақ.
Сөздік жұмысы
Әкеленеді
жалғыз
1. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
2. Оқушылар сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. Ойын арқылы сөздікті пысықтау.
Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады, оқушы допты қағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады. Осылай барлық сөздермен жұмыс жасалады. Көп сөз меңгерген оқушы алғыр атанады.
Тапсырмалармен жұмыс.
1. Мәтінді тыңда.
Мәтін бойынша Астана қаласындағы «Думан» ойын – сауық орталығындағы «Мұхитарал» туралы түсінік беру. Мәтінді аудару. Сөйлесім әрекетінің барлық түрлерін қолдану.
2. Біліп ал.
Оқушының танымдық қабілетін жандандыратын «Біліп ал» айдарымен берілген тапсырма бойынша жұмыс.
3. Өлеңді тыңда, мәнерлеп оқы.
Н. Сұлейменованың «Мұхитарал» атты өлеңі арқылы мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
4. Жұмбақты оқы, шеш.
Тақырып бойынша берілген жұмбақпен жұмысты оқылым әрекетінен бастап, сурет салу сайысымен аяқтау.
5. Сөзжұмбақты шеш.
Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөзжұмбақпен жеке жұмыс ұйымдастыру.

УІ.Сабақтың қорытындысы.
- Не істедік?
- Нені білдік?
УІІ. Бағалау.
УІІІ. Үй жұмысы. 84 – 85 бет Пропись № 2
Категория: Казахский язык и литература | Добавил: Шипина (23.01.2014) | Автор: Шипина E
Просмотров: 742 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz


  • Copyright "Школа" Интернет-портал "Детство-kz"© 2016
    Сайт управляется системой uCoz