Главная | Регистрация | Вход | RSSСреда, 07.12.2016, 23:20

Учителя Алматы

Меню сайта
Категории раздела
Биология [28]
ИЗО [12]
Профессиональное обучение [6]
Внеклассное чтение [16]
География [22]
Духовные ценности [10]
Если хочешь быть здоров [48]
Информатика [58]
История [48]
Иностранный язык [99]
Книжная полка [49]
Компьютер-бум [10]
Казахский язык и литература [181]
Математика [85]
Мир науки [11]
Моя Родина - Казахстан [42]
Музыка [97]
Начальная школа [399]
Общество семи муз [12]
Психологический клуб [11]
Русский язык и литература [129]
Родительское собрание [11]
Творческая личность [20]
Технология [21]
Физика [20]
Химия [31]
Экологическое воспитание [13]
Самопознание [35]
Наш опрос
Считаете ли вы результаты ЕНТ справедливыми?
Всего ответов: 1521
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мастерская учителя » Казахский язык и литература

Менің сүйікті ісім.
Департамент образования Северо-Казахстанской обл. РК
Городской отдел образования при акиме г. Петропавловска
Первая гимназия, 2014 год
Умутбаева А.Г.
Казахский язык, поурочный план в 3 классе.
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті ісім.
Сабақтың мақсаты: менің сүйікті ісім жөнінде түсінік беру.
Міндеттері:
окушыларға тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, сөйлеу тілдерін, сөздік қорларын байыту;
окушылардың ойлау қабілетін, есте сақтау қабілеттерін арттыру;
окушыларды әдептілікке, әсемділікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: оқу, түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, оқулық, кеспелер
Интеграциялық байланысы: орыс тілі
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі:
o Сәлеметсіздер ме, балалар! Халдерің қалай?
o Рахмет, жақсы!
o Ендеше, сабағымызды жақсы көңілмен бастайық! Қайталаңдар!
Менің халім тамаша!
Сіздікі де тамаша!
Сенің халің жақсы ма?
Оның халі жақсы ма?
Барлығы да тамаша!
Рахмет, отырыңдар.
- Сыныпта кім кезекші?
- Сыныпта кім жоқ?
- Жақсы, қазір мен сендерге стикерлер таратамын, берілген стикерлердің түсіне қарай екі топқа бөлініп отырыңдар.
Енді, екі топ бір-бірілеріңе сұрақ қойып жауап беріңдер.
- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Күздің қай айы?
- Бүгін қарашаның нешесі?
- Аптаның қай күні?
Мұғалім сөзі:
- Балалар өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? Дұрыс айтасың.
Өткен сабақта «Жануарлар» тақырыбын өттік.
ІІ. Үй жұмысын тексерейік! Кім айтады жануарлар нешеге бөлінеді?
1.Топпен жұмыс.
Берілген суреттерден 1 топ жануарларды тауып жазады.
2 топ аңдарды тауып жазады.
2. Фонетикалық жаттығу. Көп нүктенің орнына керек әріп жаз.
Б...зау, т...йе, жыл...ы, күш...к, а...дар, мар...ау, айда..ар, т...л.
3. Үйде жазып келген әңгімесін оқу: «Менің сүйікті жануарым» . Кім оқиды?
ІІІ. Енді жаңа сабақты бастаймыз!
Бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Менің сүйікті ісім»
Сабақтың барысымен таныстыру.
- Балалар, дәптерлеріңді ашып, бүгінгі тақырыпты жазыңдар.
Балалар, бүгінгі біздің сабағымызға «Сөз қоржыны» өзінің тапсырмаларын
орындауға жіберіпті.
1 слайд. «Сөз қоржыны»
Сөз қоржынының ішінде «Сүйікті» сөзі ұшып шығады. Бұл сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? (оқушылар жауабы)
- Сендердің сүйікті адамдарың, жануарларың, заттарың қандай?
Менің сүйікті адамым ... (анам, әкем, атам, әжем)
Менің сүйікті жануарым ... ( қозым, ботам, лағым)
Менің сүйікті затым ... (кітабым, добым, тағамым).
2 слайд. «Сөздіктер сөйлейді» әлемі
1.Жаңа сөздермен таныстыру.
Іс – дело
сурет салу – рисовать
ән айту – петь
оқу – читать
билеу – танцовать
ойнау – играть
домбыра тарту – играть на домбре
2. Жаңа сөздерді қатыстырып сөз тіркестерін құрастыру.
Сүйікті іс, кітап оқу, доп ойнау, футбол ойнау, жасырынбақ ойнау, асық ойнау, қуаласпақ ойнау, ертегі оқу.
3. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыру.
Кіпат оқу – жақсы іс. Кітап оқу керек. Маған ертегі оқу ұнайды. Маған сурет салу ұнайды. Мен сурет салу жақсы көремін.
Сергіту сәті. «Ғажайыпстанға саяхат» (интерактив тақтада)
IV. Бекіту.
o Грамматикалық тапсырмалар орындайық!
3 слайд. «Грамматика елінде»
«Адасқан жалғаулар» ойынын ойнайық!
«Іс» сөзіне тәуелдік жалғауын дұрыс қосып жазайық! (Интерактив тақтада)
Менің іс+ іңіз
Сенің іс+ ім
Сіздің іс+ ің
Оның іс+ і
4 слайд. «Етістіктер елінде». Берілген етістіктерді келер шақта жіктеу.
Ән айту, сурет салу, ойнау, би билеу.
Ән айтамын, сурет саламын, би билеймін, ойнаймын.
5 слайд. «Ойлан тап». Суретпен жұмыс.
V. Пысықтау.
6 слайд. «Сұрақтарға жауап бер».
o Сенің сүйікті ісің қандай?
o Менің сүйікті ісім – ән айту.
o Неге сенің сүйікті ісің ән айту?
o Өйткені, мен ән студиясына барамын.
o Сен қандай ән айтасың?
o Мен қазақша ән айтамын.

- Сенің сүйікті ісің қандай?
- Менің сүйікті ісім - сурет салу.
- Неге сенің сүйікті ісің сурет салу.
- Өйткені, мен сурет мектебіне барамын.
- Сен қандай сурет саласың?
- Мен әдемі сурет саламын
VІ. Сабақты қорыту.
VІІ. Бағалау.
VІІІ. Үйге тапсырма.

Неге? - почему
Өйткені - потому что
Себеб - потому что
Жақсы көремін - люблю
Ұнайды - нравится
Сүйікт - любимый
Категория: Казахский язык и литература | Добавил: Alma777 (30.05.2014) | Автор: Умутбаева Акжан Галымбековна
Просмотров: 7639 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 2
2 Ardakmarat   (10.06.2014 14:44)
Жоспарыңыз жақсы екен, күнделікті пайдалануға болады! Сізге шығармашылық табыс тілеймін!

1 akmaral1976   (10.06.2014 01:08)
Сабағыңызды қарап шықтым.Көп рахмет!Шығармашылық табыс тілеймін!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz


  • Copyright "Школа" Интернет-портал "Детство-kz"© 2016
    Сайт управляется системой uCoz