Главная | Регистрация | Вход | RSSСуббота, 10.12.2016, 11:50

Учителя Алматы

Меню сайта
Категории раздела
Биология [28]
ИЗО [12]
Профессиональное обучение [6]
Внеклассное чтение [16]
География [22]
Духовные ценности [10]
Если хочешь быть здоров [48]
Информатика [58]
История [49]
Иностранный язык [99]
Книжная полка [49]
Компьютер-бум [10]
Казахский язык и литература [182]
Математика [85]
Мир науки [11]
Моя Родина - Казахстан [42]
Музыка [97]
Начальная школа [399]
Общество семи муз [12]
Психологический клуб [11]
Русский язык и литература [132]
Родительское собрание [11]
Творческая личность [20]
Технология [21]
Физика [20]
Химия [31]
Экологическое воспитание [13]
Самопознание [35]
Наш опрос
Считаете ли вы результаты ЕНТ справедливыми?
Всего ответов: 1522
Статистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мастерская учителя » Казахский язык и литература

Табиғатты қорғау (бірінші сабақ)
Торғаева Б.А.
Қостанай қаласы
№1 орта мектеп
Қазақ тілі орыс мектебінде
Сабақтың тақырыбы: Табиғатты қорғау (бірінші сабақ)
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жаңа тақырып бойынша жаңа сөздер меңгерту. Сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрау. Мәтінді оқу, мазмұнын айта білу. Етістік (салт, сабақты етістік).
Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу тілдерін, ой - өрістерін жетілдіру.
Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғай, аялай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Қолданылатын әдіс- тәсілдер: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілік-жабдықтары: жазбалар, кесте, интерактивті тақта, компьютер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру барысы.
- Оқушыларды түгендеу, танысу.
- Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
- Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау.
ІІ. Тіл дамыту.
1) Табиғатты көз алдымызға елестетейік.
2) Табиғат – ол не?
3) Біз табиғатты қорғау үшін не істеуіміз керек?
4) Қоршаған ортаны зерттейтін сала қалай аталады?
5) Экология ғылымын алғаш енгізген ғалым кім?
ІІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
36 – бет, 3 – тапсырма.
Етістік. (ережелері, түрлері, мысал келтіру).
Сөздік қорларын тексеру. О-О.
трудность - қиындық
поливать - суғару
готовить - даярлау
полезные ископаемые – пайдалы қазбалар
исследовательская работа- зерттеу жұмысы
народные хозяйство- халық шаруашылығы
эффективный- тиімді
освоить- анықтау
определить- игеру
сырье- шикізат
IV. Жаңа сабақ. Табиғатты қорғау
а) Жаңа сөздер:
ластану – загрязнять
ағын су – проточная вода
зиянды қалдықтар – вредные отходы
мәжбүр ету – вынуждать
қаражат – средства
жан-жақты - всесторонний
- Мұғалімнің оқуы
- Хормен оқу
- Кезектесіп оқу.
- Осы сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрау. Дәптерлеріне жазу.
Б) Кітаппен жұмыс 36– бет, 1 – тапсырма.
1) Мәтінді түсініп оқу, мазмұнын айту.
2) Сұрақ қою.
3) Сұрақ-жауап. М-О. О-О.
В) Жазбаша жұмыс.
1) Мәтіннен етістіктерді теріп жазып,септік жалғауларын анықтау.
2) Осы етістіктерді болымсыз түріне айналдыру
Үлгі: ласта – ластама, жұмса – жұмсама.

V. Бекіту.
Сызба бойынша сөйлемдер құрау.
арзанға түспейді
І. Қоршаған ортаны қорғау бір елдің қолынан келмейді
күрделі мәселе

ІІ. Мемлекеттер

келісімдерге шарттарға конвенцияларға

қатысады

VІ. Үй тапсырмасын беру.
Сөздер. 39 – бет, 1-тапсырма (сұрақ-жауап). Етістік.
VІІ. Қорытынды. Не білдік? Не істедік?
VІІІ. Бағалау.

Категория: Казахский язык и литература | Добавил: 789987 (07.12.2010) | Автор: Шынар E
Просмотров: 5256 | Рейтинг: 3.3/7
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz


  • Copyright "Школа" Интернет-портал "Детство-kz"© 2016
    Сайт управляется системой uCoz