Главная | Регистрация | Вход | RSSВоскресенье, 04.12.2016, 19:13

Учителя Алматы

Меню сайта
Категории раздела
Биология [28]
ИЗО [12]
Профессиональное обучение [6]
Внеклассное чтение [16]
География [22]
Духовные ценности [10]
Если хочешь быть здоров [47]
Информатика [58]
История [48]
Иностранный язык [99]
Книжная полка [49]
Компьютер-бум [10]
Казахский язык и литература [181]
Математика [85]
Мир науки [11]
Моя Родина - Казахстан [42]
Музыка [97]
Начальная школа [399]
Общество семи муз [12]
Психологический клуб [11]
Русский язык и литература [129]
Родительское собрание [11]
Творческая личность [20]
Технология [21]
Физика [20]
Химия [31]
Экологическое воспитание [13]
Самопознание [35]
Наш опрос
Считаете ли вы результаты ЕНТ справедливыми?
Всего ответов: 1521
Статистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мастерская учителя » Математика

1-10 дейінгі сандарды қосып,азайту
Тақырыбы: 1-10 дейінгі сандарды қосып,азайту.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сандар қатарын,санның құрмын,қосу,азайту амалдарының мағынасы туралы түсіні беру.
Дамытушылығы: ойлу,еске сақтау қабілеттеріне және сөйлеуге дағыландыру. Ойын арқылы танымдық
қабілеттерін,логикалық ой-өрістерін дамыту
Тәрбиелілігі: тианақтылыққа, шапшаңдыққа,үлкенді құрметтеуге,адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақ ойын түрінде өтті. Әдіс-тәсілдеріне түсіндіру,сұрақ-жауап,ойын таңдап алынды.
1 -10 дейінгі сандар,сандар құрамы,поезд суреті,компьютер сабақтың көрнекілі ретінде пайдаланылды.
1. Сабақтың барысы: Психологиялық дайындық.
-Мен оң қолымды жайып жүрегімнен қуаныш алып сендерге сыйлаймын. Мысалы: әдепті бол,сүйкімді бол т.б.
Осы қимылды балалармен бірге жасап,бір-біріне жақсы лебіздер айтып,ортаға қуаныш,жақсылық толтырып,орнымызға
отырамыз.
2. Өткенді қайталау. Кубизм әдісін пайдаланып,кубикті ортаға алып шығып ондағы сұрақтармен жұмыс.
1. 1 аптада неше күн бар?(7)
2. Бүгін аптаның нешінші күні?( сәрсенбі)
3. жоғарыда-төменде,оң жақта,сол жақта сөздерін қимылмен көрсет.
4. Санды немен белгілейміз? ( цифрмен)
5. Цифрды біз не істейміз?( көреміз,жазамыз)
3. Жаңа сабақ. 1. Сан қатары. 1-10 дейінгі сандарды қайталау. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, ( тура санау)
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,(кері санау)
2. Қанша сан екенін сана? Суретпен жұмыс.
3. Санның құрамын табу.
4. Көршісін тап ойыны. .3. .5. . 9.
5. " Сандармен жасырынбақ ойнау" ойыны. 1-10-ға дейін сандар беріледі. Сол санның 3 санын жасырамын. Балалар жасырылған санды табу керек. Мысалы: 1,2, , 4,5,6, ,8, ,10.
6. "Поезд құрастыру" ойыны. Вагондарға сандар жазылады. Сол санның балалар шешуін тауып,поезға вагондарды тіркеу керек.
Мысалы: 0+0,1+1,2+1,3+1,4+1,5+1,6+1,7+1,8+1,9+1,т.б.

7.Дәптермен жұмыс: 2+2,3+2,6-3,4+1,5+1,5-5,7-2,9-2,4+3.
8." Орныңды тап "ойыны: Бұл ойын бірлік сандарға байланысты. Өсу ретімен орын табу,кері кему ретімен орындарына жылдам отыру.(бұл ойынның негізгі мақсаты,баланы шапшаңдыққа,жауап кершілікке үйретеді).
Сергіту сәті:
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ,
Қосып едім екеуін,
Болып шықты он саусақ.
9. " Кім жылдам?" ойыны. Үш топтан үш оқушыны шығарып санның жартысын табу. Сан жасырын түрде тұрады. Балалар сол санды қандай сан екенін жазып бояуы керек. 8,6,9 сандары.
10. Қорытынды. ( Ауызша есептер) "Шешуін кім жылдам табады?" ойыны.
1.Төрт қаз ұшып барады,
Биіктен төмен қарады.
Аяқ нешеу,бас нешеу?
Жауабын кім табады?(басы 4,аяқ 8)
2. Балапанын көгалда,
Сынай алмай тауық жүр.
Жетеуі жүр жүгіріп,
Үшеуі жем тауып жүр.
Қанша барлық балапан,
Санап берші балақан.( 10)
11. Оқытушы сұрақ жауап арқылы сабақты қорыту.
Оқушылардың қонақтармен қоштасуы.
Балдай тәтті баламыз,
Ақылдымыз данамыз.
Қол былғап бәріміз,
Сау болыңыз айтамыз!
Категория: Математика | Добавил: Ойжан (23.11.2011) | Автор: Эшмаханова Ойжан Одиловна E
Просмотров: 3271 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 Муха   (26.03.2012 11:15)
Сабағыңыз өте қызықты. Көп рахмет.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz


  • Copyright "Школа" Интернет-портал "Детство-kz"© 2016
    Сайт управляется системой uCoz